Weekoverzicht

112 in Nederland — week 42, 2026

maandag 12 oktober t/m zondag 18 oktober

In week 42 vingen wij 27.510 112-meldingen op, 9.444 daarvan met spoed (A1 of P 1). Dat is ongeveer evenveel als de week ervoor (27.668). De ambulance werd 21.366 keer opgeroepen, de brandweer 3.734 keer.

Over de hele week was het tussen 15:00 en 16:00 uur het drukst, tussen 5:00 en 6:00 uur het stilst. In Flevoland juist rustiger (-43%). De meest voorkomende inzetten waren reanimatie (86), middelbrand (62) en persoon te water (58).

27.510meldingen · ≈ t.o.v. week 41
9.444met spoed (A1 of P 1)
21.366ambulance · ≈
3.734brandweer · ≈

Per dag

aantal meldingen
ma 12
di 13
wo 14
do 15
vr 16
za 17
zo 18

Per uur van de dag

alle dagen van de week bij elkaar
0:00
6:00
12:00
18:00

De grootste inzetten

gerangschikt op omvang: hoeveel eenheden er werden opgeroepen en hoe zwaar de inzet was. Oefeningen tellen niet mee.

  1. GRIP-opschaling · Noordeindseweg, Berkel Rodenrijs donderdag 15 oktober, 03:10 · Rotterdam-Rijnmond · 33 oproepen
  2. GRIP-opschaling · Theodoor van Hoytemastraat, Amsterdam vrijdag 16 oktober, 02:45 · Amsterdam-Amstelland · 21 oproepen
  3. Traumahelikopter · PROVINCIALEWEG, Dordrecht zondag 18 oktober, 21:15 · Zuid-Holland Zuid · 16 oproepen
  4. Middelbrand · Aalsmeerderweg, Aalsmeer maandag 12 oktober, 13:14 · Amsterdam-Amstelland · 15 oproepen
  5. GRIP-opschaling · Zuiderzeestraat, Den Helder donderdag 15 oktober, 16:51 · Noord-Holland Noord · 14 oproepen
  6. Middelbrand · Potsmaat, Doesburg maandag 12 oktober, 08:24 · Gelderland-Midden · 14 oproepen
  7. Geweldsincident · Krispijnseweg, Dordrecht zondag 18 oktober, 19:03 · Zuid-Holland Zuid · 11 oproepen
  8. Zeer grote brand · Vlietweg, Leiden zaterdag 17 oktober, 04:17 · Hollands Midden · 10 oproepen

Wat er het vaakst gebeurde

soort inzet, geteld per incident (niet per oproep)

Reanimatie
86
Middelbrand
62
Persoon te water
58
Ongeval met letsel
51
Assistentie ambulance (afhijsen)
47
Traumahelikopter
25
Ongeval wegvervoer
24
Geweldsincident
22

Per veiligheidsregio

tussen haakjes: verschil met de week ervoor

Rotterdam-Rijnmond
3.876 (≈)
Haaglanden
3.276 (≈)
Amsterdam-Amstelland
2.187 (+6%)
Hollands Midden
1.707 (-6%)
Brabant-Zuidoost
1.588 (≈)
Brabant-Noord
1.262 (+8%)
Gelderland-Midden
1.216 (≈)
Zuid-Holland Zuid
1.146 (+11%)
Noord-Holland Noord
1.094 (≈)
Gelderland-Zuid
1.013 (≈)
Kennemerland
922 (≈)
Zeeland
876 (-5%)
Utrecht
488 (≈)
Limburg-Noord
374 (-18%)
IJsselland
212 (-13%)
Zuid-Limburg
201 (+5%)
Groningen
197 (-13%)
Fryslân
193 (-13%)
Twente
159 (-20%)
Drenthe
123 (-22%)
Flevoland
80 (-43%)

Hoe wij tellen

Een melding is één oproep via P2000, het alarmeringsnet van de hulpdiensten. Bij één incident gaan vaak meerdere oproepen uit: voor elke ambulance, elk brandweervoertuig en soms voor een officier van dienst. Daarom ligt het aantal meldingen hoger dan het aantal incidenten.

Wij vangen de oproepen zelf op met onze eigen ontvanger. Een enkele oproep missen we, en hoeveel wij per regio binnenkrijgen hangt mede af van de ontvangst. Vergelijk een regio daarom met zichzelf, niet met een andere regio. Hoe goed wij ontvangen, staat op de ontvangstpagina; wat de codes betekenen, lees je in de uitleg.

De politie alarmeert maar een klein deel van haar werk via P2000. Het lage aantal politiemeldingen zegt dus niets over hoe druk de politie het had.